ثبت نام تمدید تست سرعت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) www.cra.ir با استناد به ماده ۷ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب ۱۳۸۲/۹/۱۹مجلس شورای اسلامی از پیوستگی معاونت امور مخابراتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل ارتباطات رادیویی، به منظور ایفای وظایف و اختیارات حاکمیتی، نظارتی و اجرایی تاسیس شد. این سازمان یک نهاد مستقل قانون گذار و نظارتی در حوزه ICT است و یکی از مهمترین سازمان های زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد، که نقش آن رقابتی کردن بازار خدمات مخابراتی،بالا بردن سطح کیفی سرویس ها و ارائه خدمات آنهاست. یکی از اصلی ترین وظایف این نهاد رونق بخشیدن به فرآیند خصوصی سازی است که به این موضوع در اساسنامه سازمان نیز اشاره شده است.

  • تثبیت جایگاه سیاست گذاری، نظارتی و حاکمیت کلی و فاصله گرفتن از امور تصدی گری غیر ضروری
  • تسهیل حضور بخش خصوصی و ترغیب آن برای مشارکت بیش تر در پذیرش امور تصدی گری
  • حفظ منافع ملی
  • ایجاد رقابت سالم در میان فعالان
  • ریشه کنی فساد

رقابت،شفافیت،انصاف،عدالت،اخلاق محوری،صراحت و نوآوری

ارایه هرگونه خدمت ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبکه موضوع پروانه مستقل از فناوری از قبیل خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن،توزیع و فروش پهنای باند اینترنت و انتقال و شبکه های اختصاصی، ارایه خدمات صوتی، تصویری، متنی و داده ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور.

تصبره ۱ : در صورتی که ارایه محتوا بر بستر خدمات موضوع پروانه مستلزم موافقت یا اخذ مجوز از مراجع حاکمیتی ذی ربط باشد، دارنده پروانه موظف به رعایت ضوابط و اخذ مجوزهای مربوطه است. ضمنا دارنده پروانه موظف است به رعایت مصوبات کمیسیون در زمینه ارایه خدمات محتوایی است.

تبصره ۲ : خدمات موضوع پروانه می تواند ترابرد پذیر باشد. ترابردپذیری خدمات (Service Portability) ، به این معناست که با جابجایی مکانی از طریق نقاط مختلف شبکه موضوع پروانه، امکان بهره برداری از خدمات مورد نظر برای مشترک امکان پذیر باشد.

الف- تامین هر نوع تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای موارد مذکور در شرح خدمات
ب- بهره برداری و نگهداری شبکه دارنده پروانه در چارچوب شرح خدمات
ج- ارایه خدمات تعریف شده مطابق با شرایط مندرج در این پروانه
تبصره : در اجرای وظایف مندرج در بند ب، دارنده پروانه می تواند اقدام به طراحی،نصب،راه اندازی،تعمیر،تعویض و جابجایی هر نوع دستگاه مخابراتی وابسته به ناحیه خدماتی خود نماید

فعالیت در چارچوب پروانه و رعایت دقیق تعهدات
رعایت حقوق مشتری و احرای دقیق توافق نامه سطح سرویس (SLA)
استفاده از تجیزات مجاز و استاندارد
جلوگیری از هرگونه فعالیت غیرمجاز در حوزه ICT
رعایت دقیق شاخص های مرزدار از قبیل فرکانس،پهنای باند فرکانسی،محدودی جغرافیایی،پهنای باند اینترنت و غیره

بالا Call Now Button